Nietypowy koncert

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > LUTY'17

"Wolności oddać nie umiem" - pod takim hasłem 9. lutego 2017 roku w Zespole Szkół w Lubiankowie odbył się nietypowy koncert, w którym uczestniczyli uczniowie klas I - III naszego gimnazjum wraz z paniami: Małgorzatą Kapuścińską, Dorotą Augustyniak i Katarzyną Dziedzielą. Z inicjatywy Wójta Gminy Głowno pana Marka Jóźwiaka przed zgromadzoną publicznością wystąpił Gabriel Fleszar - wokalista o charyzmatycznym głosie, autor tekstów, znakomity gitarzysta. Spotkanie oprócz charakteru czysto muzycznego, poruszało problemy związane z profilaktyką uzależnień. Recital był przeplatany opowieściami z życia piosenkarza oraz jego znajomych. Na początku artysta zaśpiewał swój największy przebój "Kroplą deszczu". Potem wykonał utwory z własnego repertuaru, a także innych artystów. W przerwach pomiędzy piosenkami przekonywał młodzież do życia wolnego od nałogów. Podzielił się opowieściami o ludziach uzależnionych, których spotkał na swojej drodze. Poruszające historie Mai, Heja, Zagana pokazywały jak tragiczne mogą być konsekwencje uwikłania się w uzależnienie od narkotyków, alkoholu, leków. Przestrzegał młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji, zachęcał też do nieulegania namowom innych oraz do życia zgodnego z własnymi dewizami i wartościami. Sądząc po reakcjach uczniów taka forma profilaktyki trafiła w ich oczekiwania. Jedna z uczestniczek Natalia Miśkiewicz powiedziała: Gabriel Fleszar podzielił się swoimi bardzo osobistymi doświadczeniami i przeżyciami, co mnie bardzo zaskoczyło, a jednocześnie sprawiło, że artysta był bardzo wiarygodny. Najbardziej podobała mi się piosenka "Kroplą deszczu".

Małgorzata Kapuścińska