Udział we Mszy Świętej

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > MARZEC'17

Pamiętamy o Was!!! Takimi słowami możemy rozpocząć opis wydarzeń z niedzieli 5 marca 2017 roku, kiedy to uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we Mszy Świętej poświęconej Armii Krajowej i Żołnierzom Wyklętym. Reprezentowali nas: Dyrektor Krzysztof Fortuna, harcerze drużyny Szczęściarze z opiekunkami dr. Anną Romańczuk i dr. Jolantą Szeligą, poczet sztandarowy oraz nauczycielki Beata Siekiera i Beata Florczyńska. Temat trudny, ponieważ poświęcony pomięci Tych, którzy decyzją władz komunistycznych mieli pójść w zapomnienie, potrzebny, by młodzi docenili istotę wolności. Podczas nabożeństwa ksiądz proboszcz parafii Świętego Jakuba w Głownie Stanisław Banach, powiedział piękne chwytające za serce kazanie. Głos zabrał również harcmistrz Albert Waśkiewicz, który opowiadał o Tych, którzy działali w miejscowym podziemiu. Na koniec przewodniczący Koła AK w Głownie pan Andrzej Solarek rozemocjonowany podziękował za udział w tej wyjątkowej posłudze. Wszyscy uczestnicy Mszy św. swoją obecnością oddali hołd bohaterom.

Jolanta Szeliga