Kuferek mojej babci - kiszenie kapusty

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > LISTOPAD'16

Przedszkole w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim w roku szkolnym 2016/2017 prowadzi projekt edukacyjny pt.,,Kuferek mojej babci". Nad całością czuwają panie Joanna Kędziora i Monika Lisowska. Jego celem jest zapoznanie dzieci ze sposobem życia w czasach młodości ich babć i dziadków oraz zaangażowanie ich w życie przedszkola. Do tej pory podjęto następujące działania: wyjazd na warsztaty rękodzieła do Nieborowa i czytanie bajek przez babcie. Kolejnym elementem projektu była impreza, która odbyła się 8 listopada pod hasłem ,,Wielkie kiszenie kapusty". Brali w niej udział dziadkowie i babcie przedszkolaków. Oprócz tradycyjnego kiszenia kapusty, goście oglądali występy swoich wnucząt. Impreza zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, na który babcie przygotowały smakołyki korzystając ze starych receptur. W miłej atmosferze dziadkowie opowiadali o zwyczajach i tradycjach z okresu ich dzieciństwa. Kolejnym etapem projektu będzie spotkanie z udziałem babć i dziadków z twórczynią ludową. Finał projektu zaplanowany jest w lutym 2017.

Joanna Kedziora