Kolejne warsztaty z regionalizmu

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > CZERWIEC'16

Kolejne warsztaty z regionalizmu

W poniedziałek 30 maja odbyła się druga część warsztatów pozwalających poznać tajniki tradycyjnego rzemiosła i kultury regionu. Tym razem najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim odwiedzili Skansen Wsi Łowickiej w Maurzycach.

Uczestnicy wyjazdu podzieleni na trzy mniejsze grupy kolejno uczestniczyli w zajęciach z tworzenia kwiatków z bibuły, łowickiej wycinanki i wypieku chleba w starym piecu chlebowym. Dzieci zapoznały się z historią łowickiej wycinanki ludowej, rodzajami, kształtami i nazwami wycinanek oraz z techniką ich wykonywania. Prowadząca warsztaty, twórczyni ludowa, wyjaśniła jak wykorzystywano wycinanki do ozdobienia wnętrz chałup łowickich. Oprócz tego młodzi uczestnicy zostali wprowadzeni do świata papieroplastyki, a tradycyjny proces wypieku chleba przestał być zagadkowy.