WSPOMINAMY ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

AKTUALNOŚCI > PAŹDZIERNIK'19

WSPOMINAMY ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

31 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim w przeddzień Wszystkich Świętych wspominano Świętego Jana Pawła II. Zgodnie z hasłem obchodów XIX Dnia Papieskiego "Wstańcie, chodźmy" uczniowie: Martyna, Magda, Zuzia z klasy VIII, Patrycja, Zuzia, Patrycja, Miłosz, Zuzia z klasy VII oraz Kinga i Amelia z klasy VI przedstawili historię życia Naszego Papieża. Słowa uczniów poparte były prezentacją. Wszyscy usłyszeli pamiętne słowa Habemus papam - "mamy papieża". Była to formuła wygłoszona po dokonaniu wyboru głowy kościoła przez konklawe 16 października 1978 r. o godz. 18.44. Kardynał Karol Wojtyła z Polski był pierwszym od 455 lat papieżem wybranym spoza Włoch. Przyjął imię Jan Paweł II. W czasie swojego pontyfikatu był niestrudzonym pielgrzymem. Podczas swoich podróży pokonał drogę równą trzykrotnej odległości z Ziemi na Księżyc. Swoimi słowami wzbudzał radość milionów ludzi. Bardzo kochał dzieci, często w swoich homiliach zwracał się też do młodzieży. Jan Paweł II był przede wszystkim wielkim Polakiem, znanym w każdym zakątku Ziemi. Razem z opowieścią o Janie Pawle II wszyscy mogli zobaczyć Jego zdjęcia z pielgrzymek po całym świecie oraz usłyszeć fragmenty wypowiedzi, w których zwracał się bezpośrednio do swoich rodaków. Na uroczystości nie zabrakło również ulubionej pieśni Karola Wojtyły "Barki", a także "Wadowic" które zaśpiewał chór szkolny. Na zakończenie wszyscy obejrzeli film pt."Aureola", który w prosty i dostępny dla wszystkich sposób przedstawił postać Świętego Jana Pawła II, aby nigdy o nim nie zapomniały przedszkolaki i uczniowie z klasy VIII, a także dorosłe już osoby. - "Jego głos i twarz zapamiętamy na zawsze. Będziemy mieli zaszczyt opowiadać o Nim młodszemu pokoleniu!"- powiedziały występujące Magda, Martyna i Zuzia z klasy VIII.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz i Anna Romańczuk