AKTUALNOŚCI > KWIECIEŃ'19

Za nami jedna z najważniejszych wycieczek patriotycznych. 4 kwietnia 2019 roku zgodnie z obietnicą daną przez Pana Posła Piotra Polaka (w czasie obchodów 100 - lecia istnienia Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim) nasze dzieci zostały zaproszone do Warszawy. Wycieczkę pomogła zorganizować Pani Dorota Więckowska (Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego i dyrektor biura poselskiego zarazem). Pani Dyrektor była naszym przewodnikiem i opiekunem. Trasa wycieczki okazała się wyjątkowo atrakcyjna. Pierwszym punktem na mapie były Stare Wojskowe Powązki, spacer alejami wśród grobów zasłużonych nawet najmłodszych zachęcał do refleksji. Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie dzieci z chęcią pozowały do zdjęć zarówno przy Pałacu na wodzie, limuzynie Józefa Piłsudskiego i przy pomniku Chopina. Zwiedziliśmy Pałac Myśliwiecki, oczywiści wstęp został nam zrefundowany przez organizatorów. Dotarliśmy do sejmu, gdzie przysłuchiwaliśmy się obradom, uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panem Posłem, który opowiadał o swojej pracy. Dzieci żywiołowo reagowały, zadając mnóstwo pytań. Razem z Panem Posłem i Panią Dorotą zwiedziliśmy budynki sejmowe. Na koniec odbyliśmy spacer po Krakowskim Przedmieściu. Wszyscy byliśmy zachwyceni. Kierujemy ogromne podziękowania dla Pana Posła Piotra Polaka i dla Pani Dyrektor Doroty Więckowskiej, którzy okazali nam tyle serca. Już dziś wiemy, że to nie koniec naszej współpracy.

Jolanta Fortuna