Turniej Wiedzy Pożarniczej

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > MARZEC'16

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 16 marca 2016r. odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tym razem zawodników oraz ich opiekunów mogliśmy gościć w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim. Zaproszonymi gośćmi byli m.in. Wójt Gminy Głowno pan Marek Jóźwiak, prezes OSP w Popowie Głowieńskim pan Mirosław Rzeźnik, Gminny Komendant Ochrony Przeciwpożarowej - Młodszy Kapitan Mariusz Bigos oraz oficerowie PSP w Strykowie - Starszy Kapitan Adam Antczak oraz Starszy Sekcyjny - Ireneusz Sobierajski. Konkurs zaczynał się o godzinie 10, trwać miał 45 minut. Każdy w tym czasie musiał odpowiedzieć na 40 pytań przygotowanych właśnie na tę okazję. Uczestnicy podzieleni byli na grupy wiekowe: szkoła podstawowa, gimnazjum, oraz szkoły ponadgimnazjalne. Z naszej szkoły do konkursu przystąpili: ze szkoły podstawowej: Izabela Patos, Karina Rosińska oraz Wiktor Szeliga. W grupie gimnazjalistów znaleźli się natomiast: Ewelina Makowska, Kacper Olesiński oraz Weronika Zatoń. Do turnieju przygotowywała ich pani Izabela Zawadzka. Po pierwszym etapie na uczestników czekał słodki poczęstunek w postaci pączków i herbaty. Wszyscy czekali z niecierpliwością na ogłoszenie wyników. Kolejnym zadaniem, dla uczniów, którzy przeszli pierwszy etap, było udzielenie odpowiedzi na pięć pytań - w tym jedno ze sprzętu gaśniczego. Pytania zamknięte, jak i otwarte były o różnym stopniu trudności. Jednak to właśnie te pytania sprawiły największy problem uczestnikom. Na koniec odpowiedzi ustne zostały zliczone, a wyniki przedstawione uczniom. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Jakub Rudnicki ze Szkoły Podstawowej w ZSP w Mąkolicach, Aleksandra Wawrzyn z Gimnazjum Miejskiego w Głownie i Piotr Burtka z Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie. Z naszej szkoły III miejsce na podium zajęła uczennica klasy III gimnazjum Ewelina Makowska. Na koniec wszyscy laureaci zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i udzieli wywiadów.

Ewelina Makowska, klasa III gimnazjum