AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > PAŹDZIERNIK'16

14 października wpisujemy do dziennika... Tego dnia wpisujemy do dziennika Dzień Edukacji Narodowej. Święto to wiąże się z uroczystymi akademiami w szkołach, i taka również odbyła się w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim. Gospodarzami spotkania byli pierwszoklasiści pod opiekuńczymi skrzydłami wychowawczyń pani Jolanty Szeligi i pani Katarzyny Flisiak. Oprawę muzyczną zapewnił pan Paweł Karlikowski. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć zaproszonych gości. W ich gronie znaleźli się: sekretarz Gminy Głowno Pani Jolanta Szkup, radny Pan Marek Zgierski, radna Pani Marzena Doardo, oraz prezydium rady rodziców, w którego skład wchodzą: przewodnicząca Pani Małgorzata Wielemborek, zastępca przewodniczącej Pani Beata Krzeszewska, sekretarz pan Marek Zgierski, skarbnik pani Justyna Pawłowska, członek pani Agnieszka Sałuda. Na początku prowadząca uroczystość uczennica klasy III gimnazjum Maja Kret zapowiedziała, w jakim celu się spotkaliśmy. Po krótkiej zapowiedzi nastąpiło ślubowanie klasy pierwszej szkoły podstawowej i klasy I gimnazjum. Jako pierwsi zostali pasowani uczniowie podstawówki, a następnie uczniowie klasy gimnazjalnej. Pasowania dokonał pan Dyrektor Krzysztof Fortuna, kładąc na ramieniu każdego ucznia specjalny ołówek i wypowiadając słowa ślubowania. Po ślubowaniu uczniowie złożyli symboliczny podpis na akcie ślubowania. Potem klasy drugie wręczyły swoim młodszym kolegom drobne upominki. Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną w wykonaniu starszych i młodszych pierwszoklasistów. Po niej pan dyrektor wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Wśród nagrodzonych nauczycieli znaleźli się: pani Krystyna Słomska, pani Beata Siekiera, pani Izabela Zawadzka, pan Paweł Karlikowski oraz pan Jacek Markowicz. Z kolei uhonorowani pracownicy administracji i obsługi to: pani Mirosława Dróżka, pani Katarzyna Szkopiak i pan Piotr Szymański. Po wręczeniu nagród pan dyrektor złożył życzenia nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim. Do życzeń przyłączyły się również pani Sekretarz Jolanta Szkup oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Wielemborek. Na koniec popłynęły wyrazy pamięci od Samorządu Uczniowskiego, w imieniu którego wygłosiła je Natalia Miśkiewicz. Po zakończeniu uroczystości uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek. Tak dobiegła końca uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

Dorota Zgierska kl. III gimnazjum