Pamiętamy – Tadeusz Mikke

AKTUALNOŚCI > WRZESIEŃ'18

Tradycyjnie dnia 12 września o godzinie 12.00 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Boczkach Domaradzkich w uroczystościach upamiętniających rocznicę śmierci dowódcy 15 Pułku Ułanów Poznańskich- ppłk Tadeusza Mikke. Dowódca zginął podczas walk we wrześniu 1939 roku, podczas II wojny światowej. W rocznicowych obchodach brali udział uczniowie klas I-III i V-VI szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli: Beaty Florczyńskiej, Joanny Gorzkiewicz, Izabeli Zawadzkiej i Jacka Markowicza. Nie zabrakło też pocztu sztandarowego w składzie: Paulina Szczypkowska, Michalina Milczarek, Wiktoria Dębska, Natalia Włodarczyk, Wiktor Szeliga, Krystian Kubiak, nad którym pieczę miała pani Beata Siekiera. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor naszej szkoły pan Krzysztof Fortuna. Wspólnie z przedstawicielami władz gminy Głowno, powiatu zgierskiego, młodzieżą ze szkół noszących imię 15 Pułku Ułanów, uczniami ze szkół z miasta i gminy Głowno oraz mieszkańcami wsi nasi uczniowie oddali hołd poległemu dowódcy. Następnie przy obelisku została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Beata Siekiera