Olimpiada Przedszkolaka

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > MARZEC'17

Dnia 10 marca 2017r. w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim odbyła się Olimpiada Przedszkolaka zorganizowana przez nauczycielkę wychowania fizycznego panią Beatę Florczyńską. Wzięły w nim udział miejskie przedszkola z Głowna, Mąkolic oraz nasze popowskie przedszkole. Z każdej placówki wytypowano 10 osób, które brały udział w poszczególnych konkurencjach sportowych. Każde z przedszkoli rywalizowało pod bacznym okiem swoich wychowawczyń oraz uczennic z trzeciej klasy gimnazjum, czyli Natalii Miśkiewicz, Mai Kret, Doroty Zgierskiej i Izabeli Borowiak. Imprezie towarzyszyła "żywa" maskotka Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokolik" w postaci sokoła. Imprezę otworzył dyrektor Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim pan Krzysztof Fortuna życząc wszystkim sportowej postawy i dobrej zabawy. Potem organizatorka zarządziła zbiórkę i przeprowadziła krótką rozgrzewkę. Następnie nastąpiła część właściwa, czyli udział dzieci w konkurencjach sportowych. Pierwszą z nich był tor przeszkód. Składał się on z: szarf, które należało przełożyć przez siebie, przeskoku przez płotek i powrót na czworakach. Potem nastąpiło przejście przez tunel. Następnie przeciąganie liny, bieg na czworakach, ślizganie się w siadzie prostym. Potem przenoszenie piłeczki na "łyżeczce", strzały do bramki z wykorzystaniem zestawu do unihokeja. Kolejnym punktem programu był bieg z ułożeniem bałwanka (symbolu kończącej się zimy). Ostatnią konkurencją był tunel. Wszyscy zawodnicy dawali z siebie wszystko i mimo zmęczenia dzielnie walczyli. Po zakończeniu konkurencji sportowych nastąpiło rozdanie medali i dyplomów. Olimpiada ta miała charakter wspaniałej zabawy, bez wyłaniania zwycięzcy. Po uhonorowaniu zawodników nastąpiła wspólna zabawa w zamku zbudowanym z kolorowych puf w kształcie figur geometrycznych. Podczas zmagań sportowych uczestnicy mieli zapewnione napoje i słodki poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili, o czym świadczyły roześmiane buzie przedszkolaków.

Dorota Zgierska kl. III gimnazjum