"MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII"

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > KWIECIEŃ'18

"MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII"

W Szkole Podstawowej nr 1 w Głownie odbył się 25 kwietnia międzyszkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas III i II szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Bursiak, Oliwia Golan z klasy trzeciej oraz Klaudia Sałuda, Kacper Golan z klasy drugiej. Celem tego miedzyszkolnego spotkania najmłodszych uczniów było promowanie poprawnej pisowni wyrazów z trudnością ortograficzną oraz upowszechnienie samokontroli ortograficznej. Wiemy przecież wszyscy, że nasza polska ortografia nie jest taka łatwa i może sprawiać trudności. Dlatego też duże brawa należą się Oliwii Golan, która zajęła trzecie miejsce w kategorii klas trzecich. Uczennicę przygotowała do konkursu Joanna Gorzkiewicz. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz słodkości, a Oliwia dodatkowo nagrodę w postaci gry ortograficznej.
Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz