Warsztaty cukierniczo – piekarskie

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > KWIECIEŃ'16

Warsztaty cukierniczo – piekarskie

Dzięki uprzejmości Pana Jerzego Gocka dzieci ze starszej grupy przedszkolnej uczestniczyły 14 kwietnia w warsztatach cukierniczo – piekarskich. Wybrały się tam pod opieką wychowawczyni pani Jolanty Szeligi. Nasi milusińscy zostali oprowadzeni po piekarni i poznali tajniki wypieku wielu gatunków pieczywa. Mieli okazję zobaczyć wszystkie etapy produkcji chleba. Poznali różne rodzaje produktów, z których można tworzyć wypieki. Atrakcją było to, że mogli zajrzeć do pieca oraz ogromnej misy z ciastem a nawet powąchać zakwas chlebowy. Kolejnym etapem było własnoręczne wyrabianie słodkich bułeczek. Dzieci, aż piszczały z zachwytu. Na koniec właściciel wręczył wszystkim uczestnikom słodkie podarunki oraz dyplomy małego piekarza. Z kolei wdzięczne starszaki podarowały okolicznościowe podziękowania. Bardzo dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie.

Jolanta Szeliga