CZYTANIE JEST TRENDY!!!

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > CZERWIEC'16

CZYTANIE JEST TRENDY!!!

Wszyscy dorośli wiedzą jak ważne jest czytanie w życiu człowieka. Jednak nikt nie rodzi się z tą umiejętnością. Musi upłynąć trochę czasu zanim dziecko posiądzie tę nie łatwą sprawność. Zazwyczaj proces nauki czytania przypada na klasę pierwszą szkoły podstawowej, a w następnych latach jest doskonalony. Aby pokazać pierwszakom, że dorośli wspierają dzieci w czytaniu i chcą, aby każde z nich nauczyło się czytać wychowawczyni klasy I Joanna Gorzkiewicz postanowiła zapraszać rodziców na lekcje z czytaniem. W czasie takiego spotkania przybyły dorosły gość czytał fragment przyniesionej ze sobą książki, a później uczniowie czytali sami wierszyki lub krótkie opowiadania. Spotkanie kończyło się rozwiązywaniem zagadek, rebusów związanych ze znanymi bajkami, legendami i postaciami literackimi. Na zakończenie wybierano króla lub królową czytania spośród tych, którzy prezentowali przyniesione teksty. Jako pierwsza przyjęła zaproszenie do klasy pani Małgorzata Stopczyńska, która przeczytała dzieciom polską baśń pt."O Waligórze i Wyrwidębie". Na następnych zajęciach obecne były: pani Karolina Bursiak, pani Katarzyna Flisiak, pani Anna Bartczak, pani Anna Kruk. Ciekawym spotkaniem były odwiedziny państwa Anny i Roberta Kopaniów. Rodzice Kuby przynieśli cały stos książek, spośród których dzieci wybierały te, które chciałyby usłyszeć. Tata Kuby powiedział dzieciom, ze czytanie książek to jego ulubione zajęcie. Zachęcał dzieci, aby nauczyły się czytać, bo książki sprawiają, że możemy przeżyć wiele różnych przygód. Na jednym ze spotkań obecny był pan dyrektor Krzysztof Fortuna czytając dzieciom wiersze Jana Brzechwy. Do akcji przyłączyła się również babcia Julki Łysio, bo przecież wiadomo, że babcie bardzo lubią czytać swoim wnukom. Pani Łysio przeczytała dzieciom bajkę pt. "O królewnie zaklętej w żabę".
Dzięki tym spotkaniom pierwszaki wysłuchały wiele nowych tekstów, a także przypomniały sobie poznane już wcześniej. Najważniejsze jest to, żeby same próbowały nauczyć się czytać i zrozumiały, że czytanie zawsze będzie trendy!

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz