Zajęcia pt. ,,Muzyczna wyprawa po skarb"

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > MAJ'16

Zajęcia pt. ,,Muzyczna wyprawa po skarb"

W dniu 5 maja
pani Joanna Kędziora wraz ze swoimi wychowankami zorganizowała zajęcia otwarte dla rodziców, a jednocześnie lekcje koleżeńską w której uczestniczyły panie Beata Florczyńska, Jolanta Szeliga, pan dyrektor Krzysztof Fortuna oraz pani Ewelina Borowiecka - nauczycielka przedszkola w Bielawach. Zajęcia pt. ,,Muzyczna wyprawa po skarb" prowadzone były metodą aktywnego słuchania muzyki wg Batti Strauss z elementami pedagogiki zabawy i odimiennej metody nauki czytania wg Ireny Majchrzak. Podczas tej niecodziennej wyprawy dzieci wykonywały różne zadania - rozwiązywał zagadki, pisały list, podróżowały różnymi środkami lokomocji, piekły ciasto, wzięły udział w balu by wreszcie rozszyfrować mapę i odnaleźć zaginiony skarb. Wszystko to oczywiście w świecie własnej wyobraźni. Przedszkolaki niezwykle poważnie potraktowały zadania do wykonania, angażując do pomocy przybyłych członków rodziny. Wszyscy więc doskonale się bawili. Zajęcia otwarte wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród rodziców, ponieważ uczestnicząc w nich mogli poznać charakter pracy wychowawczo - dydaktycznej oraz obserwować swoje dzieci w zupełnie nowej sytuacji. Zajęcia tego typu realizowane są w ramach planu współpracy przedszkola z rodzicami, umożliwiają im poznanie sposobów pracy nauczyciela z dziećmi, oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy. Przede wszystkim jednak integrują przedszkole z rodzicami.

Wszystkim którzy wzięli udział w zajęciach serdecznie dziękuję.

Joanna Kędziora