KATYŃ! PAMIĘTAMY!

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > KWIECIEŃ'16

KATYŃ! PAMIĘTAMY!

Dnia 15.04.2016r.(piątek) w naszej szkole odbył się apel poświęcony 76 rocznicy zbrodni katyńskiej jak i 6 rocznicy katastrofy samolotu pod Smoleńskiem z parą prezydencką oraz kwiatem inteligencji polskiej na pokładzie. Uroczystości przygotowała Pani Beata Siekiera. Nad oprawą muzyczną czuwał Pan Paweł Karlikowski. Apel rozpoczął się o godzinie 10. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Wójt Gminy Głowno Pan Marek Jóźwiak, radni: Pani Marzena Doardo, Pan Marek Zgierski oraz Pan Mieczysław Dałek, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Wielemborek, Gminny Komendant Ochrony Przeciwpożarowej - Młodszy Kapitan Pan Mariusz Bigos oraz Pani redaktor z Wieści z Głowna i Strykowa Elżbieta Woldan - Romanowicz. Spotkanie poprowadziły uczennice klasy trzeciej gimnazjum Martyna Doardo oraz Weronika Zatoń. Program artystyczny obfitował w przepiękne wiersze, które w bardzo sugestywny sposób oddawały cześć poległym żołnierzom. Wszyscy zgromadzeni w pełnym skupieniu słuchali recytowanych wierszy i śpiewanych pieśni patriotycznych. Fragmenty, czytanego przez Sebastiana Szczepaniaka, dziennika żołnierza, który wiedział, jaki los go czeka i wyrażał tęsknotę za żoną i synem wywołały łzy w oczach wielu na sali. Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście uczcili pamięć poległych minutą ciszy. Apel był momentem zatrzymania w biegu życia - chwilą refleksji i zadumy, czasem, w którym możemy powiedzieć, że gdyby nie żołnierze, którzy zginęli w Starobielsku, Ostaszkowie czy Katyniu i poświęcili to, co najważniejsze - swoje życie - świat wyglądałby zupełnie inaczej. Na zakończenie Pan Wójt oraz Pan Dyrektor zabrali głos dziękując za wzruszające spotkanie.

Ewelina Makowska, Weronika Zatoń, klasa III gimnazjum

ZOBACZ - Uroczystość patriotyczna w 76. rocznicę zbrodni katyńskiej