Spotkanie wigilijne

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > GRUDZIEŃ'17

Świąteczny nastrój zapanował w młodszej grupie przedszkolnej 14 grudnia 2017r. Tego dnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne połączone z wizytą Świętego Mikołaja. Uroczystość rozpoczął program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki. Z niecierpliwością oczekiwały na wizytę wyczekiwanego gościa. Kiedy wreszcie za oknem pojawił się Mikołaj ….dzieci straciły trochę pewności siebie, co jednak nie przeszkodziło im w wyrecytowaniu wiersza i zatańczeniu krasnoludkowego tańca. Mikołaj tradycyjnie przepytał dzieci i rodziców o to czy były grzeczne i obdarował je prezentami. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci jak i rodziców. Kolejny raz przekonaliśmy się, że takie chwile nie tylko utrwalają znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje między ludźmi.

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tej przemiłej uroczystości.

Joanna Kędziora