Ostatki, ostateczki...

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > LUTY'17

Ostatki, ostateczki - tak mówimy na ostatni dzień karnawału, którego tradycją jest przebieranie się za różne postacie. 28. lutego 2017 roku Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunki pani Beaty Florczyńskiej oraz przewodniczącej Natalii Miśkiewicz zajął się organizacją wspomnianego święta. Pierwszym punktem programu było podtrzymanie wieloletniej tradycji naszej szkoły związanej z ostatkami, czyli kto jest przebrany ten jest niepytany. I tak też się stało. Kolejnym punktem było zrobienie sesji zdjęciowej przedszkolakom w wykonaniu klasy III gimnazjum. Została ona przeprowadzona w ramach zajęć artystycznych prowadzonych przez panią Annę Romańczuk. Gimnazjaliści przygotowali różnorakie rekwizyty oraz ściankę ostatkową. Potem nastąpiła kolejna część programu. Na dolnym korytarzu odbył się apel, podczas którego spośród przebierańców wybrano najlepsze przebranie ostatkowe. A było z czego wybierać, gdyż wśród społeczności uczniowskiej oraz grona pedagogicznego pojawiło się wiele ciekawych postaci m.in. cyganka, śpioch, pirat, Pipi Langstrumpf, pielęgniarka, lekarz, dzidziuś, śmierć i wiele, wiele innych. Wśród zwycięzców znaleźli się: w kategorii klas 1-6 SP wygrała Sandra Kaszuba(kl. II) w przebraniu pielęgniarki, z kolei wśród gimnazjalistów zwycięzcą okazał się Wiktor Szeliga (kl.I) w przebraniu Meksykanina. Triumfatorzy zostali nagrodzeni czekoladami, a pozostałych przebierańców uhonorowano cukierkami. Wszyscy doskonale się bawili i tak zakończyły się ostatki w naszej szkole.

Dorota Zgierska kl.III gimnazjum