Spotkanie profilaktyczne

AKTUALNOŚCI > WRZESIEŃ'18

"Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono…" słowa Wisławy Szymborskiej można odnieść do przekazu, jaki otrzymaliśmy dzięki Panom Janowi Dziedzieli i Henrykowi Fajstowi w czasie spotkania profilaktycznego. Żywe świadectwo, którego doświadczyliśmy było zarówno przestrogą jak i nauką. Panowie opowiadali o nałogu, który zawładnął ich życiem na wiele lat. Mówili o walce, jaką mimo wieloletniej abstynencji, nadal toczą każdego dnia. W czasie spotkania uczniowie słuchali piosenek o tematyce profilaktycznej, opartych o głęboką wiarę w Boga. Treści poruszały najdelikatniejsze fragmenty naszej duszy, niosąc ostatecznie niezwykle pozytywny przekaz. Upadki zdarzają się najlepszym, najważniejsze by się podnieść, otrzepać i pójść dalej. Tego dziś między innymi dowiedziały się uczestniczące w spotkaniu dzieci i młodzież. Dziękujemy, że dają Panowie swym przykładem nadzieję tym, którzy już ją zatracili i wyznaczają kierunek, w którym warto płynąć nie zbaczając z wyznaczonego kursu.

Jolanta Fortuna