Konkurs matematyczny

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > MAJ'17

Konkurs matematyczny

Dnia 31 maja w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla klas VI pod patronatem Wójta Gminy Głowno Pana Marka Jóźwiaka. Z tej okazji przyjechali do nas uczniowie z różnych szkół w obrębie miasta i gminy Głowno. Jego organizacją tradycyjnie zajęły się panie Izabela Zawadzka i Beata Florczyńska. O godzinie dziewiątej uroczyście rozpoczęliśmy "łamigłówkowy zawrót głowy". Podczas pierwszego etapu konkursu zmierzyliśmy się z krzyżówką na temat wiedzy o matematyce. Po pierwszej części nastąpiła przerwa ze słodkim poczęstunkiem. Po chwili odpoczynku zabraliśmy się za drugi etap konkursu, czyli część pisemną. Do tej części trzeba było znać wzory, równania, przeróżne działania i inne matematyczne zagadki. W dalszej części - podczas sprawdzania testów przez komisję - Pani Beata Florczyńska zorganizowała zadanie, podczas którego każda szkoła musiała wybraną techniką wykonać herb gminy Głowno. Na koniec naszego spotkania zostały ogłoszone wyniki naszej pracy i rozdane dyplomy.
Pełni energii i motywacji w osiąganiu dalszych sukcesów zakończyliśmy ten konkurs.

Oliwia Woźniak, kl. VI