Ostatki

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LUTY'16

Ostatki

Ostatki, ostateczki. Słowo to oznacza ostatnie dni karnawału od tłustego czwartku kończące się zawsze we wtorek, zwany w Polsce „śledzikiem”. Tradycją jest to, że w tym dniu wszyscy się przebierają. Tak też stało się 9 lutego 2016 roku w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim. Ostatki zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski z przewodniczącą Martyną Doardo i opiekunką samorządu Panią Izabelą Zawadzką na czele. W tym dniu każdy uczeń naszej szkoły miał za zadanie przebrać się za wybrną przez siebie postać. Najlepiej przebrana klasa otrzyma karnet na dzień bez pytania. Wśród naszych popowskich przebierańców znaleźli się: budowlańcy, kobiety przebrane za mężczyzn i mężczyźni przebrani za kobiety, księżniczki, cyganki, śpiochy oraz wiele innych ciekawych kreacji. Miło nam, że Nasi nauczyciele również postanowili się przebrać i bawić razem z nami. Następnie na jednej z przerw zostało zorganizowane spotkanie społeczności szkolnej, gdzie wszyscy przebrani zostali obdarowani ciastkiem. Na pamiątkę każda klasa miała zrobione zdjęcie, które zostało przekazane jury wybierającemu zwycięzcę. Czekamy z niecierpliwością na wyniki i mamy nadzieję, że takie konkursy będą organizowane częściej.

Dorota Zgierska kl.II gimnazjum