Odważnie twórzmy pokój

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > GRUDZIEŃ'16

"Odważnie twórzmy pokój"

Dnia 11 grudnia przedstawiciele gromady zuchowej "Koniczynki" oraz drużyny harcerskiej "Szczęściarze" uczestniczyli w nabożeństwie przekazania Światełka Betlejemskiego w Łódzkiej Archikatedrze. Uroczystość odbyła się o godzinie 18.00, a przewodniczył jej kapelan Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego ks. Robert Batolik. Po nabożeństwie Światło zostało umieszczone w specjalnym lampionie przy pomniku św. Jana Pawła II koło katedry. Aż do Wigilii, swoją świecę od płomienia roznieconego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem będzie mógł zapalić i zanieść do domu każdy. Światło będzie wędrować po całym województwie łódzkim. Nasi harcerze odebrali Światełko Betlejemskie z rąk komendantki Chorągwi Łódzkiej Natalii Patorskiej-Grzelewskiej. Dnia 12 grudnia zostało ono przekazane wójtowi Gminy Głowno panu Markowi Jóźwiakowi. Hasłem tegorocznej akcji jest "Odważnie twórzmy pokój".

Anna Romańczuk