Rekordowy biwak

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > PAŹDZIERNIK'16

Rekordowy biwak

Takim mianem można określić imprezę środowisk harcerskich, która odbyła się w naszej szkole z piątku na sobotę (07.10.2016 - 08.10.2016). Jesienne harce zuchów i harcerzy zgromadziły 84 uczestników. Były to drużyny z Głowna, Dmosina i oczywiście nasze rodzime z Popowa Głowieńskiego. Biwak rozpoczął się uroczystym apelem, który poprowadziła druhna Iwona Waśkiewicz wraz z druhem Jurasem. Kolejnym punktem programu było wspólne spotkanie, okraszone licznymi grami i zabawami przygotowanymi przez druhny Anię Romańczuk i Jolę Szeligę, przeplatane pląsami. Podczas krótkiej przerwy dzieciaki miały szansę lepiej się poznać, nawiązać nowe znajomości. Ostatnim punktem wieczoru było obrzędowe świeczkowisko. Uroczystego zapalenia ognia dokonał dyrektor Krzysztof Fortuna i druh Juras, wspomagały ich druhny Anna Romańczuk i Iwona Waśkiewicz oraz drużynowa Ilona. Wysłuchano gawędy, dokonano próby koniecznej do zdobycia sprawności. Dyrektor grał na gitarze a zuchy i harcerze śpiewali pieśni. W tym podniosłym i nostalgicznym nastroju udali się na spoczynek. Jednak nikt tej nocy nie spał. To był cudowny czas.

Jolanta Szeliga