AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LISTOPAD'15

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Smerfy, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Miś Uszatek, Kubuś Puchatek oraz wiele, wiele innych postaci z bajek zagościło w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim 5 listopada 2015 roku z okazji przypadającego w tym dniu Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizatorem był Samorząd Uczniowski oraz szkolna biblioteka. Zadaniem społeczności szkolnej było przebranie się za wybrane postacie z bajek. O tym święcie pamiętały nie tylko dzieci, lecz także nasi nauczyciele z panem dyrektorem Krzysztofem Fortuną na czele. W ten sposób nasza szkoła zmieniła się w baśniową krainę. Zanim nastąpiła część oficjalna poszczególne klasy miały zrobione grupowe zdjęcie, z których jury wyłoni najlepiej przebraną klasę. Nagrodą będzie karnet na wybranie jednego dnia niepytania. Punktem kulminacyjnym akcji był apel poświęcony właśnie temu świętu, który poprowadzony został przez Martynę Doardo i Weronikę Zatoń. Uczennice również przeprowadziły zabawę, która nosiła tytuł ,,Co to za bajka?”, a w niej zadaniem uczniów było po kilku podanych informacjach odgadnąć, o jakiej postaci jest mowa. Kolejną zabawą była ,,Magiczna liczba”, polegająca na wybraniu numerka spośród podanych z prawidłową odpowiedzią. Tematyka również dotyczyła bajek. Wszystkie dzieci bardzo chętnie i poprawnie odpowiadały na zadawane im pytania. Potem obejrzeliśmy zabawne przedstawienie słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów klasy V i VI. Na obchody Święta Postaci z Bajek do naszej szkoły przyjechał specjalny gość pani Barbara Kaszyńska - poetka i bajkopisarka, mieszkanka Sokolnik, 11 października 2015 roku dołączyła do grona kawalerów Orderu Uśmiechu. Pani Barbara zaprezentowała nam kilka swoich wierszy. Jednym z nich był "Karol na kanapie". Opowiadał o chłopcu, który nie chciał iść do szkoły, ponieważ miał matematykę. Pani Barbara w swoim wystąpieniu wspomniała, że bardzo się cieszy z otrzymanego zaproszenia od nas i chciałaby zostać przyjacielem naszej szkoły. Tak też się stało, gdyż Pan Dyrektor Krzysztof Fortuna potwierdził te słowa, iż Pani Barbara już została przyjacielem naszej szkoły. Potem Pan Dyrektor nagrodził panie: Izabelę Zawadzką, Małgorzatę Kapuścińską, Joannę Kędziorę, Aleksandrę Białas, Jolantę Szeligę, Beatę Florczyńską, Annę Romańczuk książkami autorstwa pani Barbary Kaszyńskiej za wkład w organizację dzisiejszego święta. Wszyscy, którzy uczestniczyli w naszym święcie, otrzymali lizaki, a najmłodsi zostali też obdarzeni książeczkami z autografem goszczącej u nas bajkopisarki.

Dorota Zgierska kl.II gimnazjum, Ewelina Makowska kl. III gimnazjum

PRZEDSZKOLE GRUPA MŁODSZA