Dzień Matematyki

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > MARZEC'17

Dzień Matematyki

13. marca 2017r. w naszej szkole odbył się Dzień Matematyki zorganizowany przez nauczycielki matematyki panią Izabelę Zawadzką oraz panią Dorotę Augustyniak. Do organizacji włączyli się również uczniowie klasy trzeciej gimnazjum. Dzień ten został zorganizowany w celu przybliżenia naszym uczniom wiadomości o Święcie Liczby ? (pi), dzień ten jest obchodzony 14 marca ze względu na rozwinięcie dziesiętne tej liczby, które wynosi 3,14. Kolejnym celem Dnia Matematyki było również utrwalenie wiedzy naszych uczniów. Sprawdzaliśmy to w następujący sposób: podzieliliśmy się na trzy grupy i w trakcie przerw zadawaliśmy pytania naszym młodszym kolegom i koleżankom. Za każdą dobrą odpowiedź uczeń otrzymywał naklejkę z motywem matematycznym oraz lizak. Nasi uczniowie spisali się na medal i zasłużyli na szóstkę, oczywiście z matematyki. Tak przebiegał dzień królowej nauk w popowskiej szkole.

Dorota Zgierska kl. III gimnazjum