MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

AKTUALNOŚCI > GRUDZIEŃ'18

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wszystkich tych, którzy bezinteresownie pomagają i pracują na rzecz osób potrzebujących. Tak było i w naszym Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim. Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu, pod opieką pań: Joanny Gorzkiewicz i Anny Romańczuk, zorganizowało akcję charytatywną na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Arkadia w Głownie. Na Słodkim Kiermaszu uczniowie mogli kupić słodkie wypieki w postaci ciast i ciasteczek przygotowane przez wolontariuszy: Patrycję Szymczak, Wiktorię i Maję Zgierskie. Podczas akcji udało się zebrać około 140 zł. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Podczas Dnia Wolontariusza odbyło się również bardzo wyjątkowe spotkanie z uczestnikiem Powstania Warszawskiego Panem Piotrem Łubieńskim, który osobiście przybył z Warszawy do naszej szkoły, aby opowiedzieć o wydarzeniach z czasów II Wojny Światowej. Bardzo jesteśmy Mu wdzięczni, że odwiedził naszą szkołę.
Drodzy Wolontariusze! Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary w to, że to, co robicie, ma sens.

Zanotowały: Joanna Gorzkiewicz i Anna Romańczuk