Jasełka 2015

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > GRUDZIEŃ'15

Jasełka 2015

Coraz bliżej święta. Te słowa słyszymy już od jakiegoś czasu. Niedługo się sprawdzą i nadejdą Święta Bożego Narodzenia. Są one niezwykłe, bo spędzone w gronie najbliższych. Uczniowie naszej szkoły, aby wprowadzić nas w świąteczny klimat wystawili jasełka. W przedstawieniu udział brali chłopcy i dziewczęta z klasy piątej i szóstej szkoły podstawowej oraz gimnazjum pod przewodnictwem pań Joanny Gorzkiewicz i Anny Romańczuk. Tym razem jasełka nie były tradycyjne, lecz wplecione w nasze współczesne życie. Święta Rodzina przybyła do społeczności mieszkającej w Popowie Głowieńskim. Jej wizytę obserwowali i relacjonowali redaktorzy szkolnej gazetki Mamy oko na … Na jasełka zostały zaproszone również osoby z zewnątrz. Byli to między innymi: proboszcz Parafii pod wezwaniem NMP w Starym Waliszewie ks. Arkadiusz Grodzicki, władze Gminy Głowno na czele z Panią Sekretarz Jolantą Szkup oraz radnymi Panią Marzeną Doardo i Panem Markiem Zgierskim oraz przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców: przewodnicząca Pani Małgorzata Wielemborek, zastępca przewodniczącej Pani Beata Krzeszewska, sekretarz Pan Marek Zgierski. Miło nam było powitać także redaktorkę tygodnika Wieści z Głowna i Strykowa Panią Elżbietę Woldan - Romanowicz. Na początku Pan Dyrektor Krzysztof Fortuna powitał wszystkich przybyłych gości. Następnie głos zabrał ks. Arkadiusz Grodzicki dziękując za zaproszenie i zachęcając nas do udziału w obchodach 250 - lecia poświęcenia kościoła w Starym Waliszewie. Potem obejrzeliśmy, wspomniane wcześniej, przedstawienie jasełkowe w wykonaniu naszych uczniów. Wybrzmiały kolędy, piosenki świąteczne przeplatane ze słowami związanymi ze świętami. Po głównej części jasełek zobaczyliśmy projekt edukacyjny Tradycje świąteczne a pokolenie internautów w wykonaniu uczniów klasy III gimnazjum przygotowany pod kierunkiem wychowawcy Pana Pawła Karlikowskiego. Miał on na celu przybliżenie nam tradycji świątecznych widzianych z perspektywy młodzieży. Oglądając projekt wysłuchaliśmy nagrania piosenki Kto wie w wykonaniu uczennic klasy III gimnazjum: Martyny Doardo, Weroniki Zatoń i Eweliny Makowskiej. Po części artystycznej mieliśmy okazję wspólnie połamać się opłatkiem składając sobie życzenia. Po opłatku odbyły się klasowe wigilie. Możemy stwierdzić, iż zostaliśmy wprowadzeni w klimat świąteczny, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz osobom z zewnątrz pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy wszystkim ciepłych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.
Niech Nowy Rok będzie natchnieniem do spełnienia dobrych uczynków.
WESOŁYCH ŚWIĄT! SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Dorota Zgierska, kl. II gimnazjum