Andrzejkowe wróżby

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > LISTOPAD'16

Andrzejkowe wróżby

Dawno, dawno temu w przedostatni dzień listopada, w przeddzień imienin Andrzeja wszystkie panny chciały dowiedzieć się o swoim losie. "Andrzejki" to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby andrzejkowe były rozpowszechnione w całej chrześcijańskiej Europie. Święty Andrzej uznany jest za patrona panien chcących szybko zmienić stan cywilny. Miał on pomóc dziewczętom w odkrywaniu przyszłości. W naszych czasach andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji, a wróżby andrzejkowe przynoszą odpowiedzi na długo oczekiwane pytania, oczywiście traktujemy je z przymrużeniem oka. W naszej szkole 30 listopada 2016 roku podczas zabawy andrzejkowej Samorząd Uczniowski pod opieką pani Beaty Florczyńskiej zorganizował prawdziwy festiwal wróżb. Znalazły się wśród nich przepowiednie z liczbami, karteczkami, kubkami, kośćmi do gry, kwiatami, grosikiem szczęścia, magicznym kręgiem i sercami z imionami chłopców i dziewcząt. Nastrój magii potęgowały zapalone świece i dekoracje. Wszyscy uczestnicy magicznego spotkania mogli sobie powróżyć i dowiedzieć się, co spotka ich w przyszłości. Zarówno młodsi jak i starsi świetnie się bawili i na pewno zapamiętali swoje wróżby i ich przepowiednie.

Beata Florczyńska

Pełny ekranWsteczPlayDalej