Spotkanie z artystą

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > PAŹDZIERNIK'16

Spotkanie z artystą

Po wakacyjnej przerwie do naszej szkoły powróciły comiesięczne spotkania z artystami. Tym razem pokaz odbył się 12 października 2016r. Tematem przewodnim był pokaz sztuczek cyrkowych. Artyści, którzy przyjechali to prowadzący Pan Andrzej Ceglarek oraz Pan Jacek, który zaprezentował nam kilka sztuczek cyrkowych. Artysta należy do Otwartej Przestrzeni Cyrkowej, w której rozwija swoje umiejętności. Karierę rozpoczął w wieku 11 lat. Niedługo potem okazało się, że ma ogromny talent i obecnie podróżuje po całym świecie. Było nam bardzo miło gościć tak zdolnego artystę w naszej szkole. Pierwsza sztuczka, którą nam zaprezentował, związana była z akrobatyką rąk. Polegało to na tym, że artysta wyciągnął ręce przed siebie i zaczął je ustawiać na różne strony. Potem publiczność miała za zadanie to powtórzyć. To było nie lada wyzwanie, ale nasi uczniowie doskonale sobie z nim poradzili. Kolejnym punktem programu był konkurs. Kuglarz zasłonił sobie oczy i rzucił trzy piłeczki w stronę publiczności. Osoby, które je złapały brały udział w konkursie. Szczęście dopisało: Mai Kret, Izie Patos i Kamilowi Ryłkowi. Mieli oni za zadanie wykonać manewry z chustą. Na początku podrzucali nią, potem wzięli ją w dłoń i zgniatali tak, aby nie było jej widać. Następnie puszczali powoli i chusta się rozchodziła. Wyglądało to zjawiskowo. Po zakończeniu konkursu nadszedł czas na drugi. Uczestnicy byli wybierani tak samo ja w poprzedniej konkurencji. Tym razem główną rolę odegrały tutaj balony. Zawodnicy mieli za zadanie podrzucanie dwóch balonów i utrzymanie ich jak najdłużej w powietrzu. Z tym zadaniem zmierzyli się: Kacper Olesiński i Kuba Sędziak. Poradzili sobie świetnie. Po konkursach Pan Jacek pokazał swoją nieco trudniejszą sztuczkę. Mianowicie stanął na krześle i zaczął żonglować. Potem do gry dołączyły maczugi. Na koniec w żonglerce zostały użyte szpulki przesuwane na nitce. Tak zakończył się dzisiejszy pełen wrażeń pokaz.

Dorota Zgierska, kl. III gimnazjum