WYCIECZKA DO BORYSEWA

AKTUALNOŚCI > CZERWIEC'19

WYCIECZKA DO BORYSEWA

10 czerwca 2019 roku uczniowie klasy I oraz przedszkolaki z grupy młodszej i starszej wybrali sie na wycieczkę do ZOO w Borysewie. Dziećmi opiekowały się panie: Joanna Kędziora, Paulina Charążka, Joanna Gorzkiewicz i Irena Rożniata oraz mamy przedszkolaków, które również postanowiły uczestniczyć w wyjeździe. Ogród zoologiczny w Borysewie to miejsce, w którym podziwiać można niezwykle rzadkie gatunki zwierząt z całego świata. Wyróżnia je bardzo ciekawa aranżacja przestrzeni oraz duża ilość roślinności. Zwiedzanie rozpoczęło się od obserwowania wspaniałej atrakcji, jaką było pokazowe karmienie białych tygrysów, a później fok. W czasie przejazdu kolejką można było obejrzeć cały teren ogrodu i zwierzęta na swoich wybiegach takie jak: lemury, kangury, zebry, wielbłądy, żyrafy, serwale, bawoły indyjskie, białe wilki polarne, pumy, warany, surykatki czy mandryle. Natomiast w części zwanej "Światem Wodnym" zobaczyć można było żółwie i krokodyle oraz wodne ptactwo. W mini zoo dzieci i dorośli karmili oraz obserwowali z bliska kózki, owieczki, króliki. Po zakupieniu pamiątek dzieci i mamy oraz nauczyciele pełni wrażeń wrócili do Popowa.

Joanna Gorzkiewicz