PORA NA POMIDORA

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LISTOPAD'15

PORA NA POMIDORA, CZYLI JAK TU NIE KOCHAĆ POLSKICH
OWOCÓW I WARZYW!!!

Takie hasło propagowali 18 listopada uczniowie z I i III klasy przystępując do ogólnopolskiego konkursu, którego celem było propagowanie zdrowego żywienia. Cały dzień przebiegał w tych klasach według ustalonego planu. Najpierw dzieci przygotowały plakaty i napisy przedstawiające piramidę zdrowego żywienia, a także hasła o tym, że trzeba jeść owoce i warzywa, bo dostarczają organizmowi człowieka witaminy oraz minerały. Wychowawczynie pani Joanna Gorzkiewicz i Monika Lisowska wykonały postać Pana Witaminka, który zapraszał do konsumowania owoców i warzyw. Następnym zadaniem było przygotowanie zdrowych kanapek. Dzieci znakomicie dały sobie z tym radę. Chłopcy z klasy trzeciej Kacper Jęczkowski i Kacper Lenart przodowali w tej pracy. Widać było, że przygotowywanie posiłków nie jest im obce na co dzień. Uczniowie zrobili całe mnóstwo przekąsek, którymi poczęstowali pana dyrektora, panie z sekretariatu, uczniów z klasy II, a także zawieźli smakowity półmisek do Urzędu Gminy w Głownie. Uczniowie obdarowali kanapkami wszystkich pracowników gminy, propagując przy tym zdrowe jedzenie. Po powrocie zaprezentowano najmłodszym kolegom z przedszkola fragmenty przedstawienia pt. "Witaminki dla królewny Marcelinki". Po wspólnym rozwiązywaniu zagadek przystąpiono do zjedzenia smakowitych i zdrowych kanapeczek. Oj, trzeba przyznać, że były przepyszne. Palce lizać!
Dzień pełen wrażeń zakończono wspólnymi zdjęciami z kolorowym Panem Witaminkiem.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz