Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > MAJ'16

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

03.05.2016r. harcerze z Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim uczestniczyli w Głownie w uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Tak, jak co roku miały one kościelny i miejski charakter. Uroczystym rozpoczęciem tego wydarzenia była Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Jakuba w Głownie, która odbyła się o godz. 900. Odprawił ją Proboszcz parafii ks. Stanisław Banach. Podniosłym akcentem tej uroczystości była obecność licznych pocztów sztandarowych placówek oświatowych oraz harcerzy i strażaków. Kolejnym punktem obchodów był przemarsz na Plac Wolności. Po drodze delegacje złożyły wiązanki pod tablicami pamiątkowymi przy kościele św. Jakuba oraz pod pomnikiem w Parku im. Armii Krajowej. Elementem rozpoczynającym uroczystość na Placu Wolności był hymn państwowy wykonany przez orkiestrę dętą OSP Głowno. W tej uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele władz miejskich, Rady Miejskiej, gminy Głowno, Rady Powiatu Zgierskiego, Państwowej Straży Pożarnej oraz policji. Kwiaty przy pomniku upamiętniającym 10 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości składali kombatanci, reprezentanci partii politycznych, organizacji pożytku publicznego, stowarzyszeń oraz miejskich jednostek organizacyjnych. Miłym akcentem pomiędzy składaniem kwiatów pod pomnikiem a przemówieniem Burmistrza Miasta Głowna Pana Grzegorza Janeczka były utwory patriotyczne zagrane przez wcześniej już wspomnianą orkiestrę. Plac Wolności był ozdobiony biało-czerwonymi flagami, co podkreślało jeszcze bardziej podniosły i patriotyczny charakter tej uroczystości. Jestem dumna, że mogę brać udział w tego typu wydarzeniach i to jeszcze jako harcerka ZHP. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, ponieważ jestem patriotką i chciałabym dalej uczestniczyć w takich ważnych dla naszej ojczyzny świętach.

Martyna Doardo, klasa III gimnazjum