WYCIECZKA DO ROGOWA

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > MAJ'17

Dnia 5 maja 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim wraz z nauczycielami: panią Katarzyną Flisiak, panią Joanną Gorzkiewicz, panią Sylwią Janiszewską oraz panem Jackiem Markowiczem, wybrali się na wycieczkę do Rogowa. Wyjazd został zorganizowany przez nauczycielkę biologii i chemii panią Katarzynę Flisiak. Pani Kasia przygotowała dla nas wiele atrakcji. Pierwszą z nich był spacer z przewodnikiem po Arboretum w Rogowie. Zobaczyliśmy wiele gatunków roślin, drzew i krzewów. Oglądając dzieła natury nasz przewodnik opowiadał nam kilka słów o danej roślinie. Po spacerze po ogrodzie mieliśmy okazję zakupu roślin doniczkowych. Potem wybraliśmy się do Muzeum Lasu i Drewna, które znajdowało się zaledwie kilka kroków od Arboretum. Tam mogliśmy zobaczyć mieszkańców lasu, rośliny, które tam występują a także pnie drzew. Następnym punktem programu był przejazd kolejką wąskotorową. Na początku jechaliśmy drezyną. Wsiadaliśmy na nią kilkuosobową grupą. Tutaj musieliśmy użyć własnych sił, ale nasi uczniowie mają jej mnóstwo i wykorzystaliśmy ją w 100%. W dalszą drogę udaliśmy się już kolejką wąskotorową. Po tak udanej wycieczce w wyśmienitych humorach wróciliśmy do szkoły.

Dorota Zgierska kl. III gimnazjum