Wizyta Biskupa

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > LISTOPAD'17

Wizyta Biskupa w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim

Dnia 9 listopada 2017 roku do Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim zawitał biskup pomocniczy Diecezji Łowickiej Wojciech Osial wraz z dziekanem Stanisławem Banachem i proboszczem Andrzejem Wacławiakiem z parafii w Starym Waliszewie. Na samym początku spotkania cała społeczność szkolna przywitała gościa tworząc szpaler od samego progu szkoły aż do sali gimnastycznej. Spotkało się to z wdzięcznością ze strony Biskupa, który stwierdził, że nigdzie nie był witany w taki sposób. W tym dniu oprócz uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców przybył Wójt Gminy Głowno Pan Marek Jóźwiak, przedstawiciele Rady Rodziców z Przewodniczącą Panią Beatą Krzeszewską, radni gminy Głowno: pani Marzena Doardo, pan Mieczysław Dałek, Radosław Olejniczak, pan Marek Zgierski, a także przedstawicielka ZHP pani Iwona Waśkiewicz. Po powitaniu goście obejrzeli spektakl słowno - muzyczny, którego tematem przewodnim była świętość. Zaprezentowali go uczniowie przygotowani przez katechetkę Annę Romańczuk we współpracy z panią Joanną Gorzkiewicz. Oprawą muzyczną zajęła się nauczycielka muzyki pani Anna Walczak. Z kolei dekorację, której hasłem było zawołanie biskupa Pan patrzy w serce, zaprojektowała nauczycielka plastyki pani Agnieszka Wołowiec - Olesińska. Następnie głos zabrał Biskup i zapytał uczniów czy mają do niego jakieś pytania. Pytano go m.in. czy ma jakieś zwierzę, jakim jeździ samochodem, gdzie mieszka oraz czy lubi kebab. Biskup na ręce dyrektora szkoły pana Krzysztofa Fortuny przekazał książkę, a od uczniów otrzymał bukiet kwiatów i wykonany przez przedszkolaka Igora Snuszkę różaniec. Ekscelencję zachwyciła wystawa namalowanych przez uczniów jego herbów. Zwrócił się z prośbą o dostarczenie ich do kurii. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i błogosławieństwem. Po części oficjalnej zaproszono przybyłych gości na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Cała społeczność szkolna a w szczególności uczniowie z pewnością na długi czas zapamiętają to przemiłe spotkanie z biskupem.

Oliwia Woźniak kl. VII i
Kinga Woźniak kl. IV pod redakcją pani Małgorzaty Skomiał