Super dzień klasy I

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > CZERWIEC'17

W piątek 2 czerwca uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią p. Jolantą Szeligą, ruszyli na wycieczkę edukacyjną, do jednej z głowieńskich restauracji - Warsztat Smaku. Zanim dotarli na miejsce, odbyli spacer ulicami miasta. Dotarli nad zalew Mrożyczka, gdzie zregenerowali siły, korzystając z nowopowstałej ścieżki wypoczynkowej. W czasie marszu przypominali sobie zasady obowiązujące w ruchu pieszym. Obserwując otoczenie, wymieniali nazwy dostrzeżonych a wcześniej poznanych kwiatów, drzew i krzewów. Na miejscu dzieci zostały wprowadzone w kulinarnych świat, przez jednego z pracowników. Tematem przewodnim była kuchnia włoska, ze szczególnym uwzględnieniem historii powstania jednego z najpopularniejszych dań - Pizzy. Dzieci zostały podzielone na grupy, część uczestniczyła w samodzielnym przygotowaniu, wspomnianego dania a część w tym samym czasie, tworzyła rysunki wymarzonej pizzy. Ogłoszono konkurs na najlepiej zaprojektowany rysunek pizzy. Własnoręcznie wykonane i skomponowane według indywidualnych gustów smakowych danie, uczniowie konsumowali na miejscu, zabierając to, co pozostało do domu dla bliskich. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny, wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę kredki a zwycięzca komplet ciastoliny (Kacper Sobieszek). Następnie klasa przeszła na pobliski plac zabaw, gdzie w czasie wesołej zabawy spalali, uprzednio zdobyte kalorie. Wszelkie braki trzeba uzupełniać, toteż co spalili w czasie wesołych harców, wypełnili przepysznymi lodami włoskimi. Super dzień :).

Pełny ekranWsteczPlayDalej