Wycieczka do Trójmiasta

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > MAJ'17

Wycieczka do Trójmiasta

Nadeszły wreszcie ciepłe majowe dni i uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta,
która trwała od 15 do 17 maja 2017 roku.

Organizatorem wyjazdu tradycyjnie została nauczycielka historii i przyrody
pani Beata Siekiera. Razem z nią nad naszym bezpieczeństwem czuwały panie: Dorota Augustyniak, Izabela Zawadzka, Beata Florczyńska, Anna Romańczuk oraz Małgorzata Kapuścińska. W poniedziałkowy ranek zebraliśmy się przed szkołą i z uśmiechem na twarzy wyruszyliśmy w drogę. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie miasta zakochanych - Chełmna. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i razem ze swoimi przewodnikami udaliśmy się w zakątki tego miasta. Zobaczyliśmy m.in. Klasztor Sióstr Miłosierdzia, renesansowy Ratusz, Kościół farny Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Park Miniatur Zamków Krzyżackich. Miasto to zostało nazwane miastem zakochanych, gdyż w jednym z zabytkowych kościołów znajdują się relikwie św. Walentego, który jest ich patronem. Kolejnym argumentem na potwierdzenie wcześniej wspomnianej nazwy jest to, że w mieście tym znajduje się ławka zakochanych, która cieszy się ogromnym powodzeniem. W pełni usatysfakcjonowani ruszyliśmy w stronę hotelu. Na miejscu czekał na nas ciepły posiłek. Po skonsumowaniu zakwaterowaliśmy się w pokojach. Wieczorem całą grupą poszliśmy przywitać morze. Mimo rześkiej wody zdecydowaliśmy się poczuć na własnym ciele fale morza. W drugim dniu wycieczki zabraliśmy się za zwiedzanie Trójmiasta. Jako pierwszy zwiedziliśmy Gdańsk. Kiedy dojechaliśmy na miejsce naszym oczom ukazała się polska wersja "London Eye". Po obejrzeniu tego oryginalnego obiektu ruszyliśmy dalej. Mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze zabytki Gdańska, które znajdują się na Głównym Mieście (Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagenów) i Starym Mieście (Wielki Młyn, Ratusz Starego Miasta, kościół św. Katarzyny). Na trasie naszego zwiedzania pojawiły się też Zielona Brama i Złota Brama. Jedna z grup okazała się miłośnikiem słodyczy, dlatego odwiedziła Manufakturę Słodyczy. Dla tej grupy była to nie lada atrakcja. Ważnym zabytkiem, który zobaczyliśmy była słynna fontanna Neptuna. Kolejnym miastem, które było warte obejrzenia, był Sopot. Gdy wysiedliśmy z autokaru, ruszyliśmy w stronę molo. Spacerując po nim podziwialiśmy niezwykłe widoki oraz wsłuchiwaliśmy się w szum fal. Nie zabrakło również czasu na wspólne pamiątkowe zdjęcie. Kierując się w stronę autokaru weszliśmy do Krzywego Domku. Jak sama nazwa wskazuje wygląda on, nieco inaczej niż inne budynki, dlatego zaciekawiła nas jego konstrukcja. Po dotarciu do autokaru, pojechaliśmy do Gdyni, gdzie zobaczyliśmy Dar Pomorza oraz statek Błyskawica. Wkrótce nadszedł czas na powrót do hotelu. Tam, będąc wciąż pod wrażeniem tego, co widzieliśmy dzieliliśmy się odczuciami. Wśród zgromadzonych było słychać, że widoki, które dziś zobaczyliśmy na długo pozostaną w naszej pamięci. Ostatniego dnia wycieczki po śniadaniu spakowani, a także chętni do zwiedzania, udaliśmy się do Malborka, gdzie zwiedziliśmy największy pod względem powierzchni zamek na świecie. Na miejscu przywitał nas nasz przewodnik, a następnie oprowadził po obiekcie. Znaleźliśmy również chwilę na zakup pamiątek. Po kilku godzinach zwiedzania nadszedł czas na powrót. Wpatrując się w okna autokaru mogliśmy już przez ostatnie chwile podziwiać uroki tego miejsca. W trakcie jazdy nie obyło się bez wspominania, jakie to ciekawe i piękne miejsca zwiedziliśmy oraz, że chcielibyśmy przyjechać tu jeszcze raz.

Szczęśliwi i pełni wrażeń dotarliśmy do domów i z pewnością możemy stwierdzić, że wycieczka była wspaniała.

Oliwia Woźniak kl.VI, Dorota Zgierska kl. III gimnazjum

WsteczPlayDalej