PODRÓŻ DO AFRYKI

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > LUTY'18

PODRÓŻ DO AFRYKI

Uciekając od mroźnej pogody panującej za oknami uczniowie klasy trzeciej SP wybrali się w podróż do gorącej Afryki. Oczywiście była to wyprawa z mapą i fragmentami książek o tym ciekawym i ogromnym kontynencie. Przez kilka dni zbierano ciekawostki o afrykańskich zwierzętach żyjących na sawannie, w lesie tropikalnym, czy na pustyni Saharze. Poznano również zapiski wolontariuszki z Polski, która wyjechała na Madagaskar, aby tam założyć szkołę i uczyć afrykańskie dzieci. Trzecioklasiści wykonali prace plastyczne przedstawiające zachód słońca w Afryce, masajskie maski i korale uwielbiane przez afrykańskie kobiety. Z tymi pracami wybrali się 20 lutego z wychowawczynią Joanną Gorzkiewicz do przedszkolaków z najmłodszej grupy, aby zapoznać ich z ciekawostkami o Czarnym Lądzie. Największe zaciekawienie wzbudziły wśród dzieci maski, które były bardzo kolorowe, ale jednocześnie wzbudzały strach. Amelia, Oliwia, Bartek, Sandra, Miłosz i Julia przeczytali opisy lwa, słonia, żyrafy, goryla, hipopotama, wielbłąda i innych zwierząt, których wygląd maluchy dobrze znają. Przedszkolaki w rewanżu nauczyły swoich starszych kolegów zabawy do piosenki pt."Idziemy do ZOO". Ale to nie był jeszcze koniec zabawy, bo na zakończenie spotkania odbył się występ orkiestry z piosenką pt."Wesoła piosenka" w wykonaniu jeża, którym był Jaś. Zuzia, Rozalka, Oliwia, Laura, Michalina były niedźwiadkami, zajączkiem - Franek i dzięciołem - Staś. Orkiestrą dyrygowała oczywiście wychowawczyni Joanna Kędziora. Uczniowie podziękowali za piękny występ gromkimi brawami. Podróż do Afryki była naprawdę gorąca i udana.

Zanotowały: Joanna Gorzkiewicz i Joanna Kędziora