Patrol konny w naszej szkole

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > WRZESIEŃ'17

Dnia 11 września 2017 roku zawitał do naszej szkoły patrol konny Oddziału Kawalerii Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich pod komendą Andrzeja Waltera. Dowódca wprowadził nas w historię kawalerzystów, opowiedział i naocznie pokazał oprzyrządowanie konia oraz jego jeźdźcy. Następnym punktem wizyty był pokaz musztry konnej. Mieliśmy okazję zapoznać się z komendami, które wydaje się podczas bitwy. Ciekawostką było to, że polecenia dla konia muszą być krótkie i co ważne - z dłuższym wypowiadaniem ostatnich sylab. Żołnierze zaprezentowali różne chody, za pomocą których przemieszczają się konie. Były to: stęp, kłus i galop. Końcowym elementem spotkania były pamiątkowe zdjęcia.

Oliwia Woźniak, uczennica klasy VII