ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W POPOWIE GŁOWIEŃSKIM


Idź do treści

Menu główne:


LAS NAS POWITAŁ...

AKTUALNOŚCI > PAŹDZIERNIK'18

LAS NAS POWITAŁ...

Uczniowie klasy I wybrali się na wyprawę do lasu. Program nauczania zintegrowanego przewiduje zajęcia, na których omawia się zagadnienia związane z leśną roślinnością, zwierzętami i warunkami życia tam panującymi oraz ekologicznymi zachowaniami. Żadna teoria nie zastąpi jednak działania praktycznego, toteż dzieci wraz ze swoją wychowawczynią Joanną Gorzkiewicz udały się na wycieczkę do tego znanego wszystkim na pierwszy "rzut oka" środowiska przyrodniczego.
Zabrano ze sobą lupy, miarki centymetrowe, lornetki, notatniki, które miały pomóc małym badaczom w poznaniu tego środowiska. Uczniowie w czasie swojej wyprawy dotarli również do pamiątkowego miejsca, a mianowicie pod pomnik, który poświęcony został zamordowanym w czasie II wojny światowej mieszkańcom Głowna i okolicznych wsi. Z zadumą zapalono znicze i odczytano informacje na tablicy, że uczniowie szkoły w Popowie Głowieńskim opiekują się tym miejscem. Magda, Marysia i Miłosz stwierdzili, że las kryje w sobie nie tylko tajemnice przyrodnicze, ale i historyczne, które mogą dotyczyć różnych wydarzeń z przeszłości naszego kraju.
Wycieczkę zakończono zebraniem "leśnych skarbów", oczywiście w umiarkowanych ilościach, aby nie niszczyć przyrody i ekologicznie się zachować.
Był to interesujący i pouczający wyjazd, który przyniósł dzieciom wiele dydaktycznych korzyści. Odbył się dzięki pani Ani Kucharczyk, która użyczyła swojego transportu. Pierwszaki bardzo jej dziękują.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz


Powrót do treści | Wróć do menu głównego