Zakończenie obchodów

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > LISTOPAD'17

ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW DNIA
PATRIOTY I PATRIOTKI XXI WIEKU

W piękny jesienny czwartek 23.11.2017 roku uczniowie, którzy należą do Szkolnego Koła Wolontariatu, pojechali na cmentarz wojskowy w Starym Waliszewie, a także odwiedzili pomnik pomordowanych w czasie II wojny światowej w lesie glińskim 19 mieszkańców gminy i miasta Głowna.  Wszystko odbywało się pod czujnym okiem Pań Joanny Gorzkiewicz i Anny Romańczuk. Na początek posprzątaliśmy liście, które spadły z drzew na żołnierskie groby, zapaliliśmy znicze, pomodliliśmy się i oddaliśmy hołd. Następnie pojechaliśmy szkolnym autobusem do lasu w Glinniku. Tam również uprzątnęliśmy teren wokół pomnika, który jest przecież pod opieką naszego Zespołu Szkół i zapaliliśmy znicze, a także złożyliśmy hołd pomordowanym tam Polakom. Wyjazd ten był zakończeniem obchodów DNIA PATRIOTY I PATRIOTKI XXI WIEKU, w którym brała udział nasza szkoła.

Oliwia Woźniak kl.VII