DZIEŃ UPRZEJMOŚCI I POZDROWIEŃ

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LISTOPAD'15

DZIEŃ UPRZEJMOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada to Światowy Dzień Uprzejmości i Pozdrowień. Koło Wolontariatu postanowiło, że taki dzień obchodzony będzie u nas w szkole 25 listopada. Na przygotowanych kartkach umieszczonych na dolnym korytarzu można było wpisywać miłe słowa, podziękowania osobom z naszej szkoły zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz pracownikom administracyjnym. "Nie bójmy się wyrażać uczuć. Wpisujmy dla kogo i od kogo są życzenia". Tak reklamowały Dzień Uprzejmości przedstawicielki zarządu Iza Patos i Weronika Krysztofczyk. Zainteresowanie wpisywaniem pozdrowień było bardzo duże. Zapisano trzy duże kartony tą radosną twórczością. Przekazywano życzenia zarówno kolegom i koleżankom z klasy, jak i nauczycielom.
Wolontariat przedstawił jaszcze jeden miły akcent na tan dzień. Przygotowano mianowicie dwie duże kolorowe kartki, a właściwie karty z pozdrowieniami dla dwóch pań, które mieszkają w pobliżu naszej szkoły i od wielu lat związane są z naszą placówką. Są to: pani Irena Kaźmierczak najbliższa sąsiadka szkoły i pani Janina Pakuła emerytowana nauczycielka, która pracowała kiedyś w popowskiej szkole. Na kartach Ewelina Makowska napisała pozdrowienia dla dwóch pań i cała społeczność szkolna złożyła tam swoje podpisy. Następnego dnia przedstawiciele uczniowscy wręczyli zaskoczonym paniom przygotowane karty. Był to dla nich bardzo miły gest pamięci. WZRUSZONE PANIE SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM ZA MIŁE SŁOWA.
Trzeba przyznać, że Dzień Uprzejmości i Pozdrowień dał radość obdarowanym i obdarowującym. A to jest przecież cel akcji wolontaryjnych.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz