ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > MAJ'16

ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI

Po raz kolejny odbył się 5 maja konkurs recytatorski
"Świerszczykowe wierszyki", przeznaczony dla uczniów klas I-IV. W pierwszym etapie konkursu wzięli udział wszyscy ci uczniowie, którzy nauczyli się wybranych utworów na pamięć. W tym roku musiały być to wiersze o tematyce przyrodniczej. Po pierwszym etapie, który odbył się w naszej szkole jury w składzie: pani Małgorzata Kapuścińska, Beata Florczyńska, Monika Lisowska, Joanna Gorzkiewicz wybrało pięć osób, które pojechały do OUK w Bronisławowie na eliminacje gminne. Były to następujące uczennice: Marysia Snuszka z klasy II, Małgosia Szadkowska z klasy III, Zuzia Florczyńska z klasy III, Nikola Kędziora z klasy IV oraz Madzia Marciniak też z klasy IV. Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury pod koniec maja zakwalifikowały się Nikola Kędziora i Zuzia Florczyńska. Nasze laureatki bardzo pięknie wyrecytowały swoje wiersze i życzymy im powodzenia oraz sukcesów w Łodzi.

Zanotowała: Joanna Gorzkiew