OTWÓRZ OCZY, ZOBACZ WIĘCEJ!

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > LUTY'17

OTWÓRZ OCZY, ZOBACZ WIĘCEJ!

Grupie uczniów z Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim udało się odwiedzić pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego MEDICAL w Głownie z bożonarodzeniowym przedstawieniem pt. "Otwórz oczy, zobacz więcej". Młodzi aktorzy z wielką tremą stanęli przed publicznością, która w ciszy i z zaciekawieniem czekała na występ. Współczesne dzieje narodzin Jezusa przeniosły nas do pasterskiej szopy, ale też na plebanię, gdzie pojawiające się wszędzie dziennikarki zadawały pytania: "Czy Zbawiciel jest wśród nas?" lub "Czy Jezus narodzony przed dwoma tysiącami lat, jest jeszcze obecny w naszym życiu?". Aby odpowiedzieć sobie na te niewiadome trzeba uważnie wsłuchać się w wygłaszane przez uczniów teksty, przeplatane znanymi kolędami i pastorałkami. Brawa i uśmiechy na twarzach naszych gospodarzy świadczyły o tym, że przedstawienie się podobało. Po występie aktorzy otrzymali w podziękowaniu słodycze. Kiedy atmosfera była już bardziej swobodna, uczniowie z bliska mogli zobaczyć, że życie w starszym wieku przysparza wiele trosk, a zdrowie nie zawsze dopisuje. Przebywające tu osoby mają jednak bardzo dobre warunki i miłą atmosferę, czego doświadczyć mogli również nasi uczniowie. Nawiązano przyjacielskie rozmowy, a dzieci wręczyły babciom i dziadkom, bo tak trzeba nazwać przebywające tu osoby, przygotowane własnoręcznie kartki z życzeniami zdrowia oraz pomyślności. Na zakończenie wizyty obiecano sobie, że odwiedzin uczniów z Popowa w Medicalu będzie więcej. Dziękujemy pani Agnieszce Olesińskiej-Wołowiec za pełnienie roli przewodniczki i pomoc w zorganizowaniu wizyty. W przedstawieniu udział wzięli:
Maryja: Maja Kret
Józef: Maurycy Gutowski
Dziennikarki: Paulina Szczypkowska, Małgosia Szadkowska. Karina Rosińska
Pasterze: Kacper Jęczkowski, Łukasz Gałaj, Bartek Krysztofczyk
Królowie: Paweł Flisiak, Kacper Lenart, Mateusz Dałek
Ksiądz: Wiktor Szeliga
Kościelny: Kuba Sędziak
Dziewczynki: Zuzia Kaczorowska, Madzia Marciniak
Kolędy śpiewali uczniowie klasy czwartej, solistą był Mateusz Warzywoda.
Uczniów przygotowali nauczyciele: pani Anna Romańczuk, pani Joanna Gorzkiewicz i pan Paweł Karlikowski.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz

Pełny ekranWsteczPlayDalej