ODNOWIONY POMNIK

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > WRZESIEŃ'16

ODNOWIONY POMNIK W LESIE KOŁO GLINNIKA

Zgodnie z obietnicą najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim pamiętali o pomniku poświęconym pomordowanym w okresie II wojny światowej okolicznym mieszkańcom i 22 września przedszkolaki z grupy starszej i uczniowie klasy II wybrali się odwiedzić to miejsce. Jakież było zaskoczenie, gdy ich oczom ukazał się odnowiony obelisk z nową płytą zawierającą 19 nazwisk pomordowanych osób, a także tablica informująca, że tym miejscem opiekują się właśnie uczniowie Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim. Dzieci były zachwycone zmianami, jakie zastały. To dzięki ich staraniom i nauczycielkom, pani Joannie Gorzkiewicz i Monice Lisowskiej, które zwróciły się z prośbą do Wójta Gminy Głowno Pana Marka Jóźwiaka o pomoc w odnowieniu pomnika nastąpiły takie zmiany. Dzieci z zapałem zabrały się do uprzątnięcia otoczenia i wyczyszczenia obelisku. Aż miło było patrzeć, jak najmłodsi mieszkańcy gminy troszczą się o tak ważne pamiątkowe miejsce w ich najbliższym otoczeniu. "Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi, że nie odmówił naszej prośbie"- stwierdziły Amelia Bursiak i Klaudia Bartczak uczennice klasy drugiej, które przyjechały tutaj już trzeci raz. Obok drogi umieszczony został także drogowskaz wskazujący to miejsce pamięci narodowej. Pan Wójt może być dumny z tego, że najmłodsze dzieci uczą się patriotycznych postaw na prawdziwych przykładach z historii. Na zakończenie wizyty zapalono znicze i tradycyjnie obiecano, że na wiosnę dzieci znów odwiedzą to miejsce.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz