VI Olimpiada Historyczno – Sportowa w Niesułkowie

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > KWIECIEŃ'16

VI Olimpiada Historyczno – Sportowa w Niesułkowie

Dnia 14 kwietnia w Szkole Podstawowej w Niesułkowie pod patronatem Burmistrza Strykowa odbyła się VI Olimpiada Historyczno – Sportowa pod hasłem Państwo Mieszka I z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski, w której wzięło udział dziewięć reprezentacji z różnych szkół. Nas reprezentowali następujący uczniowie: Krystian Kubiak, Izabela Patos, Oliwia Trzmielak w części sportowej oraz Marika Kędziora, Aleksandra Szadkowska, Oliwia Woźniak w części dotyczącej wiedzy historycznej. Uczniów do Olimpiady przygotowywali pani Beata Siekiera i pan Jacek Markowicz. Zmagania rozpoczęły się jednocześnie w dwóch grupach. Giganci Historii rozwiązywali test, w którym trzeba było m.in. ułożyć chronologicznie wydarzenia, rozwiązać krzyżówkę, rozpoznać postacie na portretach. W tym samym czasieMistrzowie Sportuw czterech konkurencjach sprawnościowych: w rzucie do kosza z miejsca i na czas, unihokeju i w biegu wahadłowym. Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwało jury w składzie: pan Radosław Zaborowski - przedstawiciel Burmistrza Strykowa,pan Jarosław Eliaszuk - Kierownik Domu Kultury w Niesułkowie i pan Krzysztof Fortuna -Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim. Gratulujemy zwycięstwa uczniom z Niesułkowa. Trzeba podkreślić, że nasi uczestnicy dali z siebie wszystko i wspominają zwłaszcza serdeczną atmosferę podczas zmagań sportowych oraz wiedzowych.

Marika Kędziora, Aleksandra Szadkowska, Oliwia Woźniak – uczennice klasy V