WYJAZD DO ŁODZI

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > PAŹDZIERNIK'15

WYJAZD DO ŁODZI

Klasy I-III odbyły 6 października wycieczkę do Łodzi razem ze swoimi wychowawczyniami: Moniką Lisowską, Beatą Florczyńską, Joanną Gorzkiewicz oraz Sylwią Janiszewską. Najpierw zwiedzono łódzką palmiarnię. Z zachwytem wszyscy oglądali kilkumetrowe palmy daktylowe, bananowce, drzewa bambusowe i wiele innych egzotycznych roślin. Uczniowie nie mogli oderwać wzroku od olbrzymiego suma, który pływał w akwarium ukrytym wśród roślin charakterystycznych dla równikowej dżungli. Oczywiście najbardziej kolorowe były storczyki, które każdy chciałby mieć
u siebie w domu. Zupełnie inny wygląd miały rośliny pustynne. Były to różnokształtne kaktusy, które odstraszały wszystkich swoimi kolcami. Na zakończenie zwiedzania można było zakupić na pamiątkę roślinkę w doniczce.
Następnie udano się do Teatru Arlekin na premierowe przedstawienie pt."Piękna i Bestia". Spektakl grany był w niezwykle rzadkiej technice marionetkowej, której trudność polega na animowaniu lalek zawieszonych na dwumetrowych niciach. Dowiedzieliśmy się, że Łódzki "Arlekin" to prawdopodobnie jedyny teatr w Polsce, który regularnie wykorzystuje ten wymagający niebywałej precyzji sposób animacji. W przedstawieniu zaprezentowano piękne lalki i ciekawą dekorację.
"Piękna i Bestia" to sztuka pouczająca. Chwali ona zalety trwalsze niż uroda, elegancja i bezduszny rozum, a kładzie akcent na dobroć i miłość. Uczniowie zauroczeni byli spektaklem, który przyciągnął ich uwagę i spowodował, że chętnie wezmą udział w następnym wyjeździe.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz