AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > WRZESIEŃ'15

Kto czyta książki, żyje podwójnie (U. Eco)

Dnia 29. września 2015 roku w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Przygotowania do świętowania zaczęły się na jednej z lekcji bibliotecznych od zaprojektowania przez piątoklasistów plakatów zachęcających do głośnego czytania i udziału w imprezie. W samo święto chętni uczniowie spotkali się w szkolnej bibliotece, aby czytać lub słuchać innych. Wśród czytających znalazł się także dyrektor pan Krzysztof Fortuna, który brawurowo zinterpretował baśń o Kocie w butach. Czarodziejskie chwile z książką przygotowała nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka Małgorzata Kapuścińska. Na zakończenie uczniowie otrzymali gazetki dla rodziców, w których znalazły się informacje na temat zalet głośnego czytania dzieciom. Jest ono tym dla umysłu, co gimnastyka dla ciała.