Warsztaty profilaktyczne

AKTUALNOŚCI > LISTOPAD'18

21.11.2018r. uczniowie gminnych szkół wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, zorganizowanych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mąkolicach. Spotkanie prowadził Dobromir Makowski w ramach programu Rappedagogia. Przed laty sam mierzył się z wieloma problemami będąc wychowankiem domu dziecka. Jako młody człowiek przedawkował narkotyki i omal nie umarł. Obecnie jeżdżąc po Polsce dociera do wielu szkół, domów dziecka, domów poprawczych i zakładów karnych mówiąc do młodzieży, iż można żyć inaczej. Myśl przewodnia programu to: lepiej zapobiegać niż leczyć. Terapeuta opisał słowem i piosenką historię swego życia, która miała być przestrogą dla innych. Mówił od serca i poruszał serca. Myślimy, że zrobiło to wrażenie na młodych ludziach.

Jolanta Fortuna