OPATRUNEK NA RATUNEK

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > CZERWIEC'17

OPATRUNEK NA RATUNEK

Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło w maju akcję, której celem była zbiórka bandaży, plastrów, kompresów i innych środków opatrunkowych. Rzeczy, które można kupić w każdej aptece wysłane zostały na adres Fundacji "REDEMPTORIS MISSIO", która udziela pomocy misjom w Krajach Trzeciego Świata. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy i w obejściu. Pracujące tam od najmłodszych lat dzieci, często ulegają urazom. W misyjnych przychodniach brakuje wszystkiego, a w szczególności najprostszych środków dezynfekcyjnych i opatrunkowych.
Zebrane w naszej szkole środki medyczne opiekunki Wolontariatu pani Joanna Gorzkiewicz i Anna Romańczuk prześlą do Poznania, a Fundacja przekaże do misji w Afryce, Azji lub Ameryce Południowej. Wolontariusze, którzy szczególnie zaangażowali się w tę akcję to Oliwia, Ola, Maja z klasy VI oraz Klaudia, Iza z I gimnazjum. Dziękujemy wszystkim za pomoc w akcji pt. "Opatrunek na ratunek"!

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz