VIII edycja Wieczoru z książką

AKTUALNOŚCI > GRUDZIEŃ'18

VIII edycja Wieczoru z książką

14 grudnia 2018r. miała miejsce VIII edycja Wieczoru z książką. Spotkanie przygotowały panie: Małgorzata Skomiał, Anna Romańczuk i Agnieszka Wołowiec - Olesińska. Jego celem było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, wskazywanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, a także integracja społeczności szkolnej. W Wieczorze z książką wzięli udział: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Beatą Krzeszewską. Spotkanie zaczęło się od obejrzenia przedstawienia na motywach II części Dziadów Adama Mickiewicza w wykonaniu uczniów ze Szkolnego Koła Artystycznego Kolumbowie działającego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim. Adam Mickiewicz żył w latach 1798 - 1855. Urodził się 24 grudnia stąd zrodził się pomysł, aby uczcić rocznicę jego urodzin i wystawić napisaną przez poetę II część Dziadów. W niej autor opisuje stary, pogański obrzęd dziadów, podczas którego przywołuje się błąkające po ziemi duchy zmarłych. Potrzebują one pomocy ludzi - modlitwy, jałmużny. Obrzęd ma im ulżyć w cierpieniu i pomóc w dostaniu się do nieba. W spektaklu udział wzięli:
Chór: Oliwia Woźniak, Kinga Woźniak, Amelia Dałek, Magdalena Marciniak, Zuzanna Florczyńska, Patrycja Szymczak
Guślarz: Kacper Lenart
Starzec: Natalia Włodarczyk
Aniołki: Maria Snuszka i Zuzanna Włodarczyk
Głos/Widmo: Wiktor Szeliga
Chór Ptaków Nocnych: Paulina Szczypkowska i Oliwia Ptasińska
Kruk: Kacper Jęczkowski
Sowa: Paulina Szczypkowska
Dziewczyna: Michalina Milczarek
Wieśniaczka: Amelia Dałek
Widmo: Łukasz Gałaj
Efekty specjalne w postaci dymu: Maja Kucharska
Nagłośnienie i oświetlenie: Maurycy Gutowski, Jakub Sędziak, Antoni Gutowski.
Widzowie w ciszy i skupieniu obejrzeli przedstawienie w sali gimnastycznej, która w tym dniu przemieniła się w szkolną kawiarenkę. Po krótkiej przerwie, podczas której można było posilić się słodkościami, rozpoczęło się indywidualne czytanie ulubionych książek. Wśród czytających byli: uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz dyrektor pan Krzysztof Fortuna. Na zakończenie spotkania tradycyjnie został odczytany jeden utwór. Tym razem był to wiersz Adama Mickiewicza pt. "Przyjaciele". Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Małgorzata Skomiał

Pełny ekranWsteczPlayDalej