Udział w uroczystościach w Boczkach Domaradzkich

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > WRZESIEŃ'17

Kontynuacją przygody z kawalerzystami był udział w uroczystościach, czyli 12 września o godzinie 12.00 w miejscu, gdzie poległ dowódca 15 Pułku Ułanów Wielkopolskich ppłk. Tadeusz Mikke, czyli w Boczkach Domaradzkich. Wybrali się tam uczniowie klas I - III szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami - Beatą Florczyńską, Jolantą Szeligą i Joanną Gorzkiewicz - oraz przedstawiciele klas IV - VII i gimnazjum. Nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego, którego opiekunką jest pani Beata Siekiera oraz pana Dyrektora Krzysztofa Fortuny. Wspólnie z przedstawicielami władz gminy Głowno, powiatu zgierskiego, młodzieżą ze szkół noszących imię 15 Pułku Ułanów, uczniami ze szkół z miasta i gminy Głowno oraz mieszkańcami wsi nasi uczniowie oddali hołd poległemu dowódcy składając wiązanki kwiatów i zapalając znicze. Była to dla wszystkich wspaniała lekcja patriotyzmu. Do zobaczenia za rok!

Oliwia Woźniak, uczennica klasy VII